İyi Yaşam için Temiz Su - WaterChem Su Arıtma Sistemleri

İyi Yaşam için Temiz Su

 In Sağlık, Su Arıtma, Su Hakkında

Fabrikalar, oteller, apartmanlar gibi bir çok yerler kuyu suyunda bulunan kireç, bakteri veya proses sulardaki olmaması istenen maddelerden dolayı kuyu suyu arıtmakuyu sularının arıtılmasıgerektiği için arıtma sistemi kurulur.

 

Kuyu suları genellikle değişken bir mineral yapıya sahip olduğu için, şebeke sularına uygulanan arıtma sisteminden farklı ve daha özenli bir şekilde arıtma yapılır. Bu sebepten dolayı, arıtma uygulanacak kuyu suyu önce kesinlikle ön çalışma ve doğru bir analiz gerektirir. Bu çalışmadan sonra kuyu suyun hangi arıtma yöntemleri yapılacağı ortaya çıkar. Kuyu suyu arıtmaKuyu suyu arıtma da suyun sertliğine sebep olan iyonların sudan arınmışlığını sağlayan iyon değişimi ismi verilen süreç gerçekleştirilip, yumuşak su elde edilir. Reçine tanecikleri kalsiyum magnezyum iyonları kaplanıp su yumuşatma kapasitesi azaltılır. Bu sürece rejenerasyon ismi verilen süreç ile rejine çözelti haline gelmiş tuzlu su yumuşatma işlemi gerçekleştirilir. Fine mesh reçine ismiyle kuyu suyu ünite ile su reçine edilir.Kuyu suyundaki kireç, bakteri gibi istenmeyen unsurlardan arındırılmakta net ve kesin çözümdür bu sistem.Bu sistem sayesinde apartman, villada ayrıca günlük tüketimi çok fazla olan oto yıkama ve halı yıkama gibi işletmelerde %100 verim sağlar. Kuyudan çıkarılan su tortu filtresiyle süzülür arıtma sistemine yönlendirilir, oradan arıtılmış su tankına aktarılır. Sonunda ev işyerlerine verilir. Genelde kuyu sularında kullanılan yöntem şu aşamaları içerir. Kuyudan gelen su bir ön filtreden geçirilerek içerisinde bulunan kum, demir, kireç gibi partiküllerin atılması sağlanır. Daha sonra su eğer kullanım amaçlı kullanılacak ise klorlama yapılarak su dezenfekte edilir. Daha sonra reverse arıtma sistemi ile su içme suyu olarak ya da süreç suyu olarak kullanılabilir.

Kuyu suyu arıtma        Kuyu suyu arıtma da kuyu suyu çeşitli nedenlerle için kontamine olabilir. E. coli ve Giardia intestinalis gibi patojenler hastalığa neden olabilir ki, su ile transfer edilebilir. Kuyu suyu kirlenmiş olursa, adımlarsu tüketimi içinsu güvenli hale kirleticilerin, temizlenmiş olduğundan emin olmak için alınmalıdır. Koagülasyon /Flokülasyon Sedimentasyon, Koagülasyon ve flokülasyon sedimantasyon filtrasyon işleminin bir türüdür. Gibi demir tuzları veya alüminyum tuzları gibi bir pıhtılaştırma etkilenen su eklenir. Bu pıhtılaştırıcılar pozitif yüke sahip. Pıhtılaştırıcı suya ilave edildiğinde, bu, su içerisinde süspanseartıkları olan bir negatif yük oluşturur. Hastalık kontrol ve önleme merkezlerine göre, enkaz sonra topakla olarak bilinen büyük parçacıklar oluşturarak, koagülantlar tutunur. Flok sedimantasyon neden kuyunun dibine yerleşir.

Recent Posts

Leave a Comment

Ücretsiz 30 Gün Deneme Başvurusu Üstelik Koşulsuz, Şartsız Ücretsiz!
Alan Kodu ile Giriniz.
Yaşadığınız yeri belirtiniz.
Zorunlu değildir.